[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Hizmet sektörünün en hassas noktası, insana birebir dokunmasıdır. Öyle ürün gibi değildir. Duygulara dolaylı değil, direkt hitap edersiniz. Doğal olarakta memnuniyeti o an verebilir, ya da kaybedersiniz. Acımasızdır, sonrası yoktur. Hizmeti verdiğiniz zaman dilimi içinde kendinizi en iyi derecede ifade etmelisiniz. Evden eve nakliyat sektörü de memnuniyet ile beslenen ve bunun için çok kısa zaman dilimine sahip bir hizmet alanıdır.

sorunsuz nakliyat hizmetiMüşteri hangi iletişim yoluyla ararsa arasın, sonuç olarak hizmeti aldığı süre içindeki duyguları ile not verir. Daha önce çok iyi referanslarınızın olması, tavsiye edenlere çok güvenmeniz, ya da çok iyi  yorumlar sadece o tercihi belirler. Daha sonraki tercihler ise, o hizmeti verdiğiniz gün belirlenir. Ya o müşteriyi kazanmışsınızdır, ya kaybetmişsinizdir.

Biz Pektaş Nakliyat olarak, işini yaptığımız müşteriyi, kazandığımız müşteri olarak görmeyiz. O müşteri bizi refere ediyorsa, o zaman kazandığımızı biliriz. Bize ulaşmış olması bir kazanç değil, bizim için bir fırsattır. Vereceğimiz evden eve nakliyat hizmetimizin kalitesi ise, kazanıp kazanmadığımızın anahtarıdır.

Her evden eve nakliyat hizmetini kendimize bir sınav olarak belirleriz. Öncesinde yaptığımız hazırlıklar kadar, sonrasında yaptığımız durum değerlendirmesi çok önemlidir. Biz verdiğimiz evden eve nakliyat hizmeti ile müşterimizin gönlünde bir not alırız. Kendi içimizde ise, bu notları yol haritamızı çizmek için kullanırız. Müşterilerimizin hassasiyetlerine ne kadar yaklaşabildiğimize en ince detayına kadar bakarız.

Çünkü her müşterinin memnuniyet karnesindeki maddeler farklıdır. O yüzden bizim karnemizde herkesi memnun edecek derslerden oluşan uzun bir liste bulunur. Buna her işimizde yenileri eklenir. Müşteri talep ve beklentileri, sorun ve şikayetleri bir bir incelenir ve “Yeni Nesil Nakliyat” standartlarımızın bir parçası olması için çaba sarf edilir.

Evet, evden eve nakliyat sektörü bu hassasiyetlerin en yoğun yaşandığı iş alanıdır. Belki de yaşanan sorunların kaynağında bunu umursamamak yatmaktadır.

[/vc_column_text][vc_message color=”alert-info”]

Peki evden ve nakliyat firmaları müşteri memnuniyeti için ilk önce nelere dikkat etmelidir?

Evden eve nakliyat firmaları önce vizyon sahibi olmalıdır. Müşterilerinin kendilerini tercih etmeleri için sebepleri olmalıdır. İşe “eşya taşıyoruz işte” mantığı ile bakmaktan vazgeçmelidir. O eşyanın bir sahibi, o sahibin o eşya üzerinde hassasiyeti olduğunu iyi bilmelidir. Her şeyden önemlisi, o müşterinin bir evden eve nakliyat firması ile eşyalarını taşımak istemesinin sebeplerinden birinin bu hassasiyetleri olduğunu bilmelidir.

Evden eve nakliyat firması olmak, memnun müşteri oluşturabilecek standartlara sahip olmayı gerektirir. Bunun için empati kurmayı bilmeli ve eksiklikler konusunda yatırım yapılmalıdır. Sadece kamyon sayısını artırmak iyi bir evden  eve nakliyat firması olmak için yeterli bir yatırım değildir. Müşteri bize işi verdikten sonra kamyon sayımıza bakarak not vermez. A dan Z ye aldığı hizmetin detayları ile ilgilenir. Ödediği ücretin karşılığını alıp almadığına bakar. Hatta bize referans olması için ödediği ücretin ötesinde hizmet almış olması gerekir.

[/vc_message][vc_column_text]

Müşteriyi şaşırtmak!

Mutlu referans listemizMüşteri, şaşırmak ister; ama iyi yönde şaşırmak ister. Kötü yönde değil… “Vay be!” demek ister. “İşte bu!” demek ister. “Helal olsun!” demek ister. Helal etmek ister. Bize de helal olması gerekir. Eğer hizmet anlayışımızı bu anlamda geliştirebilirsek, o zaman iyi bir evden eve nakliyat firması olma yolundayız demektir.

Bunu başarmak için sadece kamyon sayımızı artırmaya değil, iyi bir evden eve nakliyat hizmeti sunmanın diğer detaylarına da bakmamız gerekir.

İyi bir hizmet için disiplinli çalışmak şarttır. Profesyonel nakliyat firması olmak, verilen işi ciddiye almakla başlar. Müşteriyle kurulan ilk iletişimdeki dürüstlük ve şeffaflıkla başlayan serüven, işi teslim ederken aranılan memnuniyete kadar çok önemlidir. Sadece en ucuz evden eve nakliyat fiyatlarını vermek için değil, talep ettiğimiz ücretin karşılığını vermek için çabalamalıyız.

[/vc_column_text][vc_message color=”alert-success”]

Evden eve nakliyat personeli

Hizmetin en önemli parçası olan personelimizi iyi seçmeliyiz. Çünkü müşteri taşıma personeli ile iş boyunca birebir iletişim halindedir. İşi kolaylaştıran, hassas davranan, güler yüzlü ve eğitimli personelle çalışmak olmazsa olmazdır. Yaptığımız istatistikler personelin davranış biçimi ile nakliyat memnuniyetinin birebir ilişkili olduğunu göstermektedir.

Mululuk ve güleryüz bulaşıcıdır.İyi niyetli, güler yüzlü ve işini iyi bilen bir personel her zaman müşterinin evden eve nakliyat firması ile ilgili fikirlerine olumlu yansımaktadır. Tam tersi durumlarda ise, diğer yatırımlarınız ne kadar iyi olursa olsun, müşteri için olumsuzluk ortadan kalkmamaktadır.

Pektaş Nakliyat olarak personel seçimindeki hassasiyetlerimiz, firmamızın imajı konusunda çok olumlu geri dönüşler sağlamaya devam etmektedir. Biz biliyoruz ki, doğru personel sorunsuz taşınma demektir. Günlük seçilen, aldığı düşük ücretten memnun olmayan personel ile yapılan evden eve nakliyat hizmetleri,o personelin isteksiz ve umursamaz tavırları yüzünden evden eve nakliyat firmalarını olumsuz yönde etkilemektedir.

O yüzden sürekli personel yapısı, hakkını alan personel bakış açısı, iyi bir imaj ve her zaman yeni müşteriler olarak geri dönmektedir.

[/vc_message][vc_text_separator title=”Verdiğimiz hizmetin hassasiyetlerini biliyoruz ve yerimizi en iyi şekilde tanımlamaya çalışıyoruz.” title_align=”separator_align_center”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Pektaş Nakliyat olarak, profesyonel iş tanımını iyi bilen, bu anlamda eğitimler alarak gelişimi desteklenen, iletişim ve empati eğitimleri almış, hijyen kurallarına tam riayet eden, güler yüzlü bir personel ekibine sahip olarak, sektörde bir adım önde olduğumuzun farkındayız.

Sevilen ve tercih edilen bir firma olarak tanımlanıyor olmamızın belki de en önemli sebebi personelimizi seviyor olmamızdan kaynaklanmaktadır.  Bu anlamda yaptığımız yatırımlar her zaman devam edecektir.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Çoğu evden eve nakliyat firmaları pazarlama ve tanıtım yapmaktan öteye giden bir yatırım yapmaz. Müşterinin ulaşıyor olmasını yeterli görmek, doğru bir hizmet sektörü yaklaşımı değildir. Ulaşan her müşterinin artık kendisi ve çevresi için evden eve nakliyat firması arama derdini ortadan kaldırmak isteyen bir misyonla çalışıyoruz.

Bunu sağlamak için bilimsel yöntemlerimiz ve gerçek deneyimlerimizle  evden eve nakliyat hizmeti vermeye devam ediyoruz…

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_message color=”alert-block”]

Profesyonel evden eve nakliyat hizmetini en ekonomik şartlarda sunma iddiamızı sürdürüyoruz. Bizi memnun müşterilemizle dolu, onur tablomuza sorunuz…[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rakipsiz fiyatlara, özel fırsatlara ve ücretsiz hizmetlere sahip olmak ister misiniz?

Hemen Teklif Al!
Call Now Button